Nane uçucu yağı, Uzakdoğu geleneksel tıbbında sıklıkla kullanılmaktadır. Mısır piramidlerinde bulunan belgeler nane yağı kullanımının M.Ö. 1000 yılına kadar uzandığını göstermektedir. Cilt bakımında, arındırıcı ve canlandırıcı bir etkiye sahiptir.

Nane kokusu zihin için iyi bir uyarandır. Zihni keskinleştirerek konsantrasyonu sağlamada  yardımcıdır. Özellikle yolculuklarda meydana gelen mide bulantılarını önlemeye yardımcıdır. Avicenna Journal of Phytomedicine’de yayınlanan bir çalışmada nane uçucu yağının spor performansını artırdığı gözlemlenmiştir. Sinek, güve ve diğer davetsiz misafirleri zarar vermeden doğal yollarla uzaklaştırır, doğal bir böcek kovucudur. Buhurdanlık ve difizörde kullanılabilir. %100 Saf ve Organiktir.

Neden USDA ORGANIC?

USDA ORGANIC ürünleri; organik bitkilerden elde edilen, içeriğinde kimyasal ve çevre kirliliği yaratan (tarım ilaçları, suni gübreler, hormonlar, antibiyotikler, GDO vb.) maddeler barındırmayan uluslararası standartlarda üretilen ekolojik ürünlerdir. Sertifikasyon, aynı zamanda tüm sürecin tam anlamı ile disiplin ve kontrol altında gerçekleştiğini gösterir. Organik süreçler biyolojik çeşitliliğe ve doğal dengeye saygı gösteren, sürdürülebilir bir üretim türüdür. İnsana ve çevreye saygının garantisidir.

Güçlü, taze, geçirgen, otsu, mentollü, ilaçsı

Aroma

Üst-orta nota

Parfüm Nota

Yapraklar

Bitki Kısmı

Buhar distilasyonu

Ekstraksiyon Yöntemi

Bize Ulaşın