Önceki Ürüne Dön

Limon Uçucu Yağı

Limon uçucu yağı, tarihte İspanya’da ve diğer Avrupa ülkelerinde özellikle sıtma ve tifo gibi ateşli bulaşıcı hastalıklar için kullanılmıştır. 1753’lü yıllarda İngiliz denizciler iskorbüt’ün tedavisinde (C vitamini eksikliğinden kaynaklanan denizci hastalığı) kullanmıştır. İyi bir sebum dengeleyici olduğu için yağlı ciltlerde sıklıkla tercih edilir. Cildin canlanmasında etkilidir. Kırılgan tırnakların güçlenmesini destekler. Aynı zamanda masaj yoluyla uygulandığında selülitlerin azalmasına yardımcı olur.

Limon uçucu yağı, gerginliği azaltıp pozitif enerjiyi yükseltmede ve odaklanmayı artırmada kullanılır. Buhurdanlık ve difizörde kullanılabilir. %100 Saf ve Organiktir.

Neden USDA ORGANIC?

USDA ORGANIC ürünleri; organik bitkilerden elde edilen, içeriğinde kimyasal ve çevre kirliliği yaratan (tarım ilaçları, suni gübreler, hormonlar, antibiyotikler, GDO vb.) maddeler barındırmayan uluslararası standartlarda üretilen ekolojik ürünlerdir. Sertifikasyon, aynı zamanda tüm sürecin tam anlamı ile disiplin ve kontrol altında gerçekleştiğini gösterir. Organik süreçler biyolojik çeşitliliğe ve doğal dengeye saygı gösteren, sürdürülebilir bir üretim türüdür. İnsana ve çevreye saygının garantisidir.

Taze, keskin, tatlı

Aroma

Üst nota

Parfüm Nota

Kabuk

Bitki Kısmı

Soğuk sıkım

Ekstraksiyon Yöntemi

Bize Ulaşın