Önceki Ürüne Dön

Kekik Uçucu Yağı

Kekik uçucu yağı, binlerce yıldır oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Kullanımı 3500’lü yıllara, Sümerler’e kadar dayanır. Kekik uçucu yağı, Antik çağlarda Mısır’da mumyalamada, Yunan ve Roma’da tıbbi amaçlı kullanılmıştır. Birinci Dünya Savaşı’nda ise hastanelerde karanfil, limon ve papatya uçucu yağları ile birlikte dezenfektan olarak kullanılmıştır.

Kekik uçucu yağı içeriğindeki doğal bileşenler sayesinde ciltte arındırıcı ve canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Konsantrasyonu artırarak motivasyonu yükseltir. Enerji yükseltici etkisi ile cesaretlendirerek özgüveni destekler. Buhurdanlık ve difizörde kullanılabilir. %100 Saf ve Organiktir.

Neden USDA ORGANIC?

USDA ORGANIC ürünleri; organik bitkilerden elde edilen, içeriğinde kimyasal ve çevre kirliliği yaratan (tarım ilaçları, suni gübreler, hormonlar, antibiyotikler, GDO vb.) maddeler barındırmayan uluslararası standartlarda üretilen ekolojik ürünlerdir. Sertifikasyon, aynı zamanda tüm sürecin tam anlamı ile disiplin ve kontrol altında gerçekleştiğini gösterir. Organik süreçler biyolojik çeşitliliğe ve doğal dengeye saygı gösteren, sürdürülebilir bir üretim türüdür. İnsana ve çevreye saygının garantisidir.

Keskin, yoğun, sıcak, baharatsı, otsu

Aroma

Üst-orta nota

Parfüm Nota

Yapraklar

Bitki Kısmı

Buhar distilasyonu

Ekstraksiyon Yöntemi

Bize Ulaşın